22. ročník celoroční sportovní soutěže obcí
VESNICKÉ  SPORTOVNÍ  HRY  2017

 

 

Systém soutěží:

  Soutěže jednotlivců – družstvo tvoří max. 4 závodníci předem nahlášeni jako členové družstva a do výsledkové listiny se započítají výsledky 3 nejlepších, ze kterých bude sestaveno redukované pořadí pro hodnocení družstva do VSH. Soutěže v přespolním běhu, plavání a závodu do vrchu se považují za otevřené a mohou se jich zúčastnit i další závodníci ze zúčastněných obcí VSH mimo reprezentační družstvo obce a tito závodníci budou v případě umístění mezi nejlepšími odměněni cenami určenými pro nejlepší jednotlivce, i když nejsou členy družstva pro soutěž VSH.  
   
1. sálová kopaná obec reprezentuje čtyřčlenné družstvo (3+brankář) +max 3 náhradníci, systém každý s každým. Hrací doba min. 1x5min čistého času, stanoví se dle počtu zúčastněných. Podrobná pravidla budou vydána před vlastní soutěží.Vítěz utkání získává 3 body, za remízu pak 1 bod. O pořadí při rovnosti bodů rozhoduje 1.vzájemný zápas (minitabulka ze vzájemných zápasů), 2. rozdíl branek z minitabulky, 3. větší počet vstřelených branek v minitabulce, 4. celkový rozdíl branek, 5. celkový počet vstřelených branek, 6. los.  
     
2. dráhové kuželky obec reprezentuje max. čtyřčlenné družstvo, systém soutěže 20 + 20 hodů sdružených, hodnocení jako soutěž jednotlivců do VSH. Start od 13 let /13. let je nutno dosáhnout v roce 2016/.  
     
3. badminton družstva ve složení 2 – 6 hráčů před zahájením turnaje vyplní soupisku hráčů, dle které musí být dodrženo nasazování hráčů do dvouher (výše nasazený hráč hraje první dvouhru). Družstva se utkají systémem každý s každým. Každé utkání se bude skládat ze tří zápasů ,dvou dvouher a čtyřhry. Hráč může nastoupit do dvouhry i čtyřhry bez nároku na odpočinek mezi zápasy.  
     
4. přespolní běh obec reprezentuje max. čtyřčlenné družstvo, trasa o délce cca 3,5 km v terénu, startuje se hromadně, hodnocení jako soutěž jednotlivců s hodnocením do VSH dle pravidel  
     
5. volejbal obec reprezentuje šestičlenné družstvo (+2 náhradníci). Minimální počet práčů na kurtu je 4. Hraje se na dva vítězné sety do 11 bodů beze ztrát a je nutný rozdíl 2 bodů k vítězství v setu. O pořadí rozhoduje 1.vzájemný zápas (minitabulka ze vzájemných zápasů), 2. rozdíl bodů z minitabulky, 3. celkový rozdíl bodů, 4. los  
     
6. nohejbal obec reprezentuje tříčlenné družstvo (+2 náhradníci), systém každý s každým. Nelze hrát s menším počtem práčů na kurtu než 3. Hraje se dle českých pravidel nohejbalu na dva vítězné sety do 10 bodů. Případný 3. rozhodující set se hraje od stavu 5:5!. O pořadí rozhoduje 1.vzájemný zápas (minitabulka ze vzájemných zápasů), 2. rozdíl bodů z minitabulky, 3. celkový rozdíl bodů, 4. los  
     
     
7. lukostřelba Startují 4členná družstva. Střelba na cíl – terč na vzdálenost 12m a 15m. Každý závodník bude mít v soutěži 3 nástřelné a 10 soutěžních pokusů pro každou vzdálenost. Luky a šípy zajistí pořadatel – TJ Velká Polom. K tréninkovým účelům je možné po dohodě zajistit pro každou obec luk s šípy za výrobní cenu. Start od 13 let /13. let je nutno dosáhnout v roce pořádání soutěže/. Kontakt na ing T. Lazeckého: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.lukysipy.cz  
     
8. hasičský sport Soutěží čtyřčlenná smíšená družstva v disciplině hasičský útok.  
     
9. cyklistika obec reprezentuje max. čtyřčlenné družstvo s hodnocením dle propozic VSH. Tratí je country závod na cca 20km, který vede po zpevněných polních a částečně asfaltových cestách Pořadatel vydá v dostatečném předstihu mapku trasy závodu a rozešle všem obcím.  
     
10. plavání družstvo tvoří max. čtyři závodníci, soutěž jednotlivců na 100 metrů volný způsob s hodnocením do VSH dle pravidel. Start od 13 let /13. let je nutno dosáhnout v roce pořádání soutěže/  
   
  U soutěží v přespolním běhu a cyklistickém závodu se mohou zúčastnit i další zájemci mimo družstvo reprezentující obec, v případě cyklistiky však tito uhradí startovné stanovené pořadatelem .  
   
Hodnocení: 1. soutěže jednotlivců – vytvoří se výsledková listina VSH, do které se započítají max. 3 nejlepší jednotlivci z družstva pro VSH /redukované pořadí/ . První v pořadí získá 30 bodů a každý následující o jeden bod méně. Získané body členů družstva se sečtou, vítězí obec s nejvyšším počtem bodů.  
  2. soutěže družstev - pořadí družstev je shodné s pořadím obcí dle pravidel dohodnutých pro každou disciplínu..  
  3. Celkové hodnocení VSH - za 1. místo v soutěži získává obec 10 bodů, za každé další o 1 bod méně. V případě neúčasti či diskvalifikace nezískává obec žádný bod. Do celkového hodnocení se nezapočítávají 2 nejslabší výsledky každé obce. V případě rovnosti bodů rozhoduje o umístění obce vyšší počet získaných bodů před odečtem, pak vyšší počet lepších umístění. Pokud toto kritérium neurčí pořadí, obce se o pořadí i příp. odměnu dělí.