Úvod Fotbal

Fotbal

Od osmdesátých let v Sokole Plesná působí oddíl malé kopané. Postupně jím prošla většina sokolů v aktivním sportovním věku, v současnosti jsou členové ve věkovém rozpětí 20 – 65 let. Počet členů oddílu se pohybuje mezi 10 – 15 členy, kromě sokolů se zúčastňují i další hráči z Plesné a okolí. Fotbalisté od podzimu do jara hrají v tělocvičně v Plesné, v letní sezoně vyrážejí na travnaté hřiště na Žižkově.
Poslední dekádu vede oddíl bratr Vladimír Sobek.
Oddíl pravidelně pořádá fotbalový turnaj mezi jednotlivými částmi Plesné o „Plesenský pohár“. Tento turnaj se koná většinou v září a účastní se ho týmy Kopanin, Sakrovce, Staré a Nové Plesné a Žižkova.
Dalším oblíbeným turnajem je Vánoční turnaj, který se pořádá každý rok na Štěpána v tělocvičně v Plesné a účastní se ho družstva z Plesné, Poruby a dalších okolních obcí. Nejúspěšnějším týmem v tomto turnaji bylo v posledním desetiletí družstvo Parlamentu z Poruby.
Oddíl kopané také pořádal několik let turnaj v sálové kopané Vesnických sportovních her.